# Diversiteit in het brein is geen beperking, maar een kracht

Aangemaakt op 15 september 2025.
Laatst gewijzigd: 15 december 2025

**Bron:** [De Normaalste Zaak](https://www.denormaalstezaak.nl/mentaal-welzijn/nieuws/diversiteit-in-het-brein-is-geen-beperking-maar-een-kracht/)

Joost van Loon, programmamanager inclusief werkgeverschap bij ASML, weet uit eigen ervaring hoe het is om tegen beperkingen aan te lopen. Tijdens zijn studie werd hij vrijwel blind. “Binnen zes weken zag ik nog maar vijf procent. Dat is heel snel gegaan.” Juist die persoonlijke ervaring is de basis voor zijn huidige werk. “Ik denk dat als ik niet visueel beperkt was geworden, ik niet in deze functie terecht was gekomen. Het heeft me de drive gegeven om te zorgen dat mensen met een beperking of een neurodivergent brein ook eerlijke kansen krijgen op de arbeidsmarkt.”

[Lees meer](https://www.denormaalstezaak.nl/mentaal-welzijn/nieuws/diversiteit-in-het-brein-is-geen-beperking-maar-een-kracht/)

## Wijzigingsgeschiedenis van deze pagina

- 15-09-2025 — Howards Home aangemaakt